26.03.2013

Запаркуйтеся правильно! Листівка-нагадування неуважним водіям

Особисто тривалий час думав, як подолати проблему хаотичного паркування в столиці. Ідея не нова і кожен долає її по своєму. До прикладу з Росії перекочували акції “Стоп хам!” з наліпками на лобове шкло, що містять прямі образи до водія на зразок Олень. На Facebook мені розказали, що ідіотами у наліпках водіїв у нас називали ще й раніше за росіян..

Запаркуйтеся правильно!

Мені особисто це не імпонує, бо я сам можу бути водієм. І сам знаю, що можу запаркуватися з порушенням норм, але не зі злого умислу, а через звичайну неуважність. І якщо хтось зі сторони без агресії про це нагадає, то я подякую.

Запаркуйтеся правильно!

Вночі проходив повз чергову автівку, яка перекрила тротуар, і виникла ідея подачі інформаційної листівки. Не наліпки, яка змушує водія сердитися в процесі її віддирання, а абсолютно безболісний аркуш під двірник. Але який би не лише містив нагадування про факт неправильної поведінки, а й шляхи подолання. А іншим словом – невеликим переліком найбільших порушень законів та етичних норм. Бо хтось каже, що великі штрафи врятують ситуацію, а на мою думку, сили людського спілкування ще ніхто не скасовував.

Запаркуйтеся правильно!

Помаранчевий колір не агресивний, але активний. Тому його й обрав для макету. Подане зображення – це чорновий варіант, який вже набрав певну кількість зауважень. Нижче викладений макет в pdf-форматі у форматі А4. Використаний шрифт – Арсенал від Андрія Шевченка

Запаркуйтеся правильно

ua_parking_good.pdf. Версія 0.2 (скачали 3252 разів. 218.5 kB).

Питання, як друкувати, на чому і в якому форматі – лишається актуальним. Але це не стає на заваді поширення самої ідеї. У разі виникнення виправлень, буду викладати нові версії тут же.

Спосіб застосування: роздрукуйте на звичайних аркушах формату А4 і покладіть до рюкзака чи сумки. За потреби підкладіть під двірник або дайте водієві в руки.

Зі свого досвіду знаю, що багато залежить від настрою, з яким ви це робите. Коли ви роздратовані, то краще відмовтеся від ідеї поширення листівки. І самі посваритеся, і користі з того буде мало. Майте на увазі, що ідея цієї листівки – доброзичлива рекомендація-нагадування, а не вказівка до дії. Чи робити щось у відповідь – вирішує сам водій.

Перелік змін

У розвиток теми

Увага! Я розробив листівки нового дизайну для цієї мети. Знайдіть їх тут.