Запаркуйтеся правильно! Листівка-нагадування неуважним водіям

Особисто тривалий час думав, як подолати проблему хаотичного паркування в столиці. Ідея не нова і кожен долає її по своєму. До прикладу з Росії перекочували акції “Стоп хам!” з наліпками на лобове шкло, що містять прямі образи до водія на зразок Олень. На Facebook мені розказали, що ідіотами у наліпках водіїв у нас називали ще й раніше за росіян..

Запаркуйтеся правильно!

Мені особисто це не імпонує, бо я сам можу бути водієм. І сам знаю, що можу запаркуватися з порушенням норм, але не зі злого умислу, а через звичайну неуважність. І якщо хтось зі сторони без агресії про це нагадає, то я подякую.

Запаркуйтеся правильно!

Вночі проходив повз чергову автівку, яка перекрила тротуар, і виникла ідея подачі інформаційної листівки. Не наліпки, яка змушує водія сердитися в процесі її віддирання, а абсолютно безболісний аркуш під двірник. Але який би не лише містив нагадування про факт неправильної поведінки, а й шляхи подолання. А іншим словом – невеликим переліком найбільших порушень законів та етичних норм. Бо хтось каже, що великі штрафи врятують ситуацію, а на мою думку, сили людського спілкування ще ніхто не скасовував.

Запаркуйтеся правильно!

Помаранчевий колір не агресивний, але активний. Тому його й обрав для макету. Подане зображення – це чорновий варіант, який вже набрав певну кількість зауважень. Нижче викладений макет в pdf-форматі у форматі А4. Використаний шрифт – Арсенал від Андрія Шевченка

Запаркуйтеся правильно

ua_parking_good.pdf. Версія 0.2 (скачали 2844 разів. 0 B).

Питання, як друкувати, на чому і в якому форматі – лишається актуальним. Але це не стає на заваді поширення самої ідеї. У разі виникнення виправлень, буду викладати нові версії тут же.

Спосіб застосування: роздрукуйте на звичайних аркушах формату А4 і покладіть до рюкзака чи сумки. За потреби підкладіть під двірник або дайте водієві в руки.

Зі свого досвіду знаю, що багато залежить від настрою, з яким ви це робите. Коли ви роздратовані, то краще відмовтеся від ідеї поширення листівки. І самі посваритеся, і користі з того буде мало. Майте на увазі, що ідея цієї листівки – доброзичлива рекомендація-нагадування, а не вказівка до дії. Чи робити щось у відповідь – вирішує сам водій.

Перелік змін

У розвиток теми

Увага! Я розробив листівки нового дизайну для цієї мети. Знайдіть їх тут.

 • Микола Сварник

  Богдане,
  як завжди, розумно, грамотно і естетично. Мені бачиться, до першого пункту важливо додати щось на зразок “Дбайте про безпеку немовлят у візках та людей з інвалідністю. Не заставляйте їх оминати ваше авто по проїжджій частині”
  і в першому пункті “2 метрів”
  Успіхів!

 • Bohdan

  У файлі на скачування вже виправлено

 • Залишилось ще на позитивний зміст перевести пункт про квіти та клумби.

  Як варіант:
  Нехай квіти і газони залишатються цілими навіть після вашої парковки.

 • Дуже дякую, у Львові з тим велика проблема, я особисто приблизно порівну часу є пішоходом, велосипедистом і водієм авто, і бачу це все дуже різнобічно. Наклейки клеїв лише в дуже критичних випадках, а це цілком прийнятний інформативний засіб.

 • ключем по дверцяті – найкраща наука. це я як водій кажу.

 • Андрій

  супер! я теж залишав записки на машинах, що неправильно паркуються у мене в дворі, і у мене теж є свій варіант листівки, але ваша мені набагато більше подобається!
  дякую
  про зупинку громадського транспорту – в правилах написано 30 метрів, а не 50, як у вас

 • Bohdan

  Дякую. Я передивлюся закон щодо зупинки

 • Любомир

  Цікава ідея, спробую цей метод. Проте щось мені підказує, що None Smilodon правий. У 95% водіїв менталітет такий що вони зі сміхом викидуватимуть листівку, думаючи що її залишила людина яка помирає від заздрощів через те що не може дозволити собі придбати авто. Принаймні аргумент “Купіть собі авто, й не матимете проблем” стандартна відповідь на зауваження щодо паркування яке обмежує огляд на пішохідному переході.
  Змусити водія поважати пішохода задача дуже складна, набагато простіше змісити його боятись за цілісність свого неправильно припаркованого авта…

 • Bohdan

  Це листівка до адекватних водіїв. І я думаю, що таких набагато більше, ніж ви вказали. Це не наказ до дії, це звернення до сумління і дружня порада.

 • green dress

  Ідея хороша, але турбуючись про клумби – Ви зовсім забуваєте про те, що створюєте “потенційне сміття”, яке більша половина цільової аудиторії навіть не донесе до смітника, а кине на ті ж самі клумби. Тому, по можливості, ретельніше продумайте шляхи розповсюдження, і проробіть варіанти можливості неодноразового застосування даної листівки (до прикладу – можна додати невелику примітку, приблизно такого змісту ” згадав сам, нагадай іншому” – яка б спонукала водія після прочитання, передати листівку наступному “порушнику”).

 • Єжи

  Здалеку — багато тексту, хоча текст там правильний. Потрібно зменшити текст в два рази. Я знаю, як це болісно, але потрібно взяти, і РАЗ! І в два рази. Бо багато хто не буде читати. А іконки можна на третину більше зробити. Або на половину. Повірте, картинку швидше зрозуміють.

  Трохи не вистачає “чистоти” верстання: дефіси замість тире, одинокі “і” та “за” в кінці рядків висять, “Запаркуйтеся…” чомусь з великої літери, хоча перед тим кома стоїть, лапки теж можливо краще інші…

  І ще — кольорова гамма далека від тієї, що звична водіям. Водії швидше сприймають знаки та кольори, які використовуються у дорожніх знаках. Але це питання вже до того, якого ефекту добиватися.

  То ж, загалом, ідея корисна і цікава.

  п.с. Щодо того, що листівку кидатимуть одразу ж тут на місці, то з цим боротися — це вже інша тема, але фразу на кшталт “Прочитав — не сміти!” з іконкою людини, яка кидає листівку у кошик із символом рециклінгу.

 • як на мiй погляд – розмiр завеликий, чудово було б десь карманного розмiру зробити, щоб водiй мiг покласти як вiзитiвку до сумки чи до кишенi, я такого типу цiкавини приношу, наприклад, до офiсу, можу залишити комусь з колег, для котрого найактуальнiше…
  iз задоволенням сама б декiлька роздрукувала =)

 • Rasim

  Є маленьке зауваження щодо пункту про газони та клумби. Крім їх цілістності, я б додав те, що бруд (земля) за газонів/клумб потім розноситься по дорогах, збільшуючи кількість пилу в повітрі, що погіршує умови для дихання та забруднює ті ж самі автомобілі.

 • Вікторія

  Ідея гарна. Було б гарно додати пункт про самовільні блокиратори біля будинків та у “кишенях” уздовж доріг

 • Stanislav

  А можно сделать 2 на А4? удобно ложить под дворники или просто вручать водителю.

  • Bohdan

   Дуже дрібне. Не буде читатися

 • Stanislav

  ну если мелко то может сделать флаером? разбить информацию 50/50 с обоих сторон?

 • Bohdan

  Я думав про це, але ще руки не дійшли. Думав на один бік кружечок, на інший текст

 • Богдане, вітаю! Чи можна скористатись Вашою листівкою як основою, і модифікувати її для нашого міста? Вихідні файли + пдф + усе решта надішлю Вам і для широкого розповсюдження.
  Юрій

 • Bohdan

  Можна, тільки збережіть позитивну ідею в основі. Бо один хлопець так “адаптував”, що додав в кінці пункт з образами на адресу водіїв, і цим перекреслив всю суть листівки як такої 🙂

 • Так, про формат звернення – то навіть мови нема! І так забагато агресії останнім часом у людей.

 • Саша

  есть идея а можете разработать ещо такие
  Свеху сердечко из двух прямоугольников один голубой другой жолтій (ye bkb lheujq)
  Типа я украинец:
  не сорю в подезде
  не топчу газоні
  не курю в общественніх местах
  граждански активен (вижу проблему звоню в 1551)
  участвую в суботниках дома, микрорайона ….
  убираю за собакой..
  вожу собаку в наморднеке на привязи
  мусор и окурки вібрасіваю в урні
  не распиваю спиртное в общественніх местах
  не ругаюсь…..
  уступаю место в транспорте пожілім и детям