29.03.2015

Вивільнення тротуару біля Національної опери у Києві

opera_parkuvannya1

Це сталося. Епопея з парковкою на тротуарі біля Національної опери закінчилася тим, що комунальники зробили так, як я від них вимагав з самого початку.

Я не знаю, що стало ключовим переломним моментом, але до цього офіційно від Київтранспарксервісу я отримав 3 відмови. 2 ідентичні з аргументацією, що немає грошей. Третю, що “ми нічого не порушуємо”.

opera_parkuvannya4

Я вже думав партизанити, але в системі 1551 з’явилося повідомлення, що Департамент транспорту вимагає від Київтранспарксервісу розглянути моє звернення повторно. Врешті, минулого тижня Olya Drazhenko повідомила мені, що в ту мить працівники встановлювали стовпчики. 26 лютого я вже зафіксував, що встановлення завершене.

В сумі, все що я зробив, це відправив 3 звернення через 1551.gov.ua з посиланням на норми закону.

opera_parkuvannya3

Передісторія полягає в тому, що припарковані автомобілі повністю блокували тротуар, зручний для колясочників та неповносправних. Люди змушені були підніматися сходами. Половину тротуару було виділено для офіційної парковки, друга половина була для пішоходів. Але водії ігнорували розмітку. Спершу я просив поставити стовпчики. Пізніше вимагав повної ліквідації паркувального майданчика, так як за нормами Кабміну не було залишено мінімум 2 метри для пішоходів. Там всього 2 метра з самою парковкою.

opera_parkuvannya2

Досі є зауваження щодо деяких водіїв. Бо на самому майданчику біля світлофорів (ріг Хмельницького і Володимирської) лишається імпровізована парковка, яка створює незручності для пішоходів. І зі сторони вулиці Лисенка водії вилазять на тротуар. Іншим словом, поведінка водіїв з обох боків від цих стовпчиків поки що не дозволяє говорити, що всі питання в цьому місці вирішені.

Але сама ідея зробити щось без зв’язків, домовленостей, опираючись на норми закону, систематично тиснучи на чиновників, ніби спрацювала. Повторюся, що я сам ні з ким не домовлявся і не знаю, що вплинуло на це рішення. Я не відстежував скарги від інших киян, тому цілком може бути, що теперішній результат – це наслідок колективного тиску.

opera_parkuvannya5

Ще одне: я не вважаю, що все місто треба обставити стовпчиками. Я один з тих, хто вимагав би повної заборони щодо паркування на тротуарах, збільшення штрафів навіть за незначні порушення в центрі до 1500-2000 грн, а також хотів би долучитися до розробки і впровадження єдиної концепції паркувального простору.

Фішка в тому, що має бути елемент неможливості уникнення відповідальності за такі порушення. Тоді місто змінить своє обличчя. Але при цьому збільшити кількість офіційних паркувальних майданчиків в місті в рази, звужуючи проїздну частину на користь таких кишень для автомобілів. Так у водіїв буде вибір, де стати, але вибір буде тільки один – або паркуєшся за правилами, або штраф.

Саме відчуття безкарності і відсутність єдиних правил гри породжує ту проблему, яка є зараз.