Шрифт Іван Гончар

Шрифт на основі рукописного стилю етнографа, скульптора, графіка, засновника музею свого імені, Івана Макаровича Гончара. Мандруючи Україною Іван Гончар збирав велику кількість старожитностей, рідкісних фотографій, зразків кераміки, вишивки, різьблення, живопису тощо. І все це систематизував у своєрідні альбоми, які ділив за селами, містечками, а ширше, за етнографічними регіонами. У цих альбомах підписи під фотографіями оформлені специфічних рукописним стилем, який імітував історичні форми літер. Пізніше ці альбоми були видані Музеєм Івана Гончара.

У 2017 році у мене виник поштовх створити з цих літер цифровий шрифт, який би міг бути корисним як для видання і швидкого набору підписів в нових виданнях альбомів етнографа, так і для широкого вжитку серед шанувальників традиції.

Особливістю цього шрифту є те, що більшість малих літер української абетки мають по кілька варіантів написання, а при наборі тексту чергуються між собою, створюючи ефект ніби живого тексту. Крім того, у шрифт включені хвильки, якими Іван Гончар зазвичай завершував свої тексти  або заповнював ними вільний простір.

Основний масив роботи над шрифтом був виконаний на початку 2018 року. Пізніше він ліг у шухляду “до кращих часів”. Навесні 2019 року я ухвалив рішення його доробити і випустити в люди, а щоб себе якось мотивувати завершити справу, вирішив оголосити передзамовлення. Шрифт поки що не завершений, але увага до нього стимулюватиме його завершити в найкоротші терміни.

Як отримати?

До 1 червня 2019 року шрифт можна замовити за вільною ціною як передзамовлення. Це означає, що шрифт має знижену рекомендовану ціну: 300₴. А окрім цього ви ще й можете самостійно її змінювати. Незалежно від суми оплати, сам факт замовлення свідчитиме про отримання ліцензії на шрифт за підсумком його створення.

Шрифт в роботі. Передзамовлення завершене. Після його втілення тут буде подана фіксована ціна.