09.10.2017

Кілька нових обкладинок для книг

З грудня 2016 я створив 3 обкладинки для книг: спершу дизайн для книги «Велесова книга для юнацтва» на прохання знайомого Олексія Цебра. А потім на замовлення дві обкладинки для видавництва «Наш Формат». Нижче подаю як фінальні зображення, так і чернетки із замальовками, які передували фінальній версії.

Велесова книга для юнацтва

Сергій Піддубний. Велесова книга для юнацтва. Видавництво «Ятрань»

Книгу ілюстрував в тому стилі, який мені останнім часом найближчий за духом. За базу використав ті чернетки, які прямо цього проекту не стосувалися, але лягли в нього. Сама тема звісно суперечлива і багато людей вважають це неправдивим чи несерйозним твором. Але в будь якому разі для мене це був простір для творчості і спосіб допомогти хорошій людині. Це була достатня причина, аби це зробити. Тим паче, результат мені дуже подобається.

Сила волі

Келлі Макґоніґал. Сила волі. Шлях до влади над собою. Видавництво «Наш формат», 2017. 
Kelly McGonigal. The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do to Get More of It.

Це була перша спроба створити книжкову ілюстрацію на замовлення. Перебрав купу ідей, які візуалізували силу волі. Від тістечка, яке важливо стриматися щоб не з’їсти, до екскаватора, як символа внутрішньої сили. Видавництво вибрало ідею паростка, який проривається крізь камінь чи асфальт. В процесі втілення ідея набула мінімалістичного вигляду. Великі літери я також моделював сам.

Остаточний вигляд

Насильство і суспільні порядки

Дуґлас Норт, Джон Волліс, Баррі Вайнґест. Насильство та суспільні порядки. Основні чинники, які вплинули на хід історії. Видавництво «Наш формат». Douglass C. North, John Joseph Wallis, Barry R. Weingast. Violence and Social Orders A Conceptual Framework for Interpreting Recorded Human History.

Якщо попередню обкладинку я мучив відносно довго, то ідея щодо ілюстрації поточної виникла в перші секунди після того, як я отримав пропозицію. Вирішив «познущатися» над літерами. Якщо це насильство, то значить якась сила має деформували літери, і навпаки – впорядковувати їх там, де йдеться про «суспільні порядки».