06.02.2015

Громадське.Інші. Проект про людей, які “гріють”

Громадське.Інші

Громадське.Інші – це спроба показати особистість через її дію. Це розповідь про людей, які “пливуть проти течії”, змінюють себе, втілюють цікаві проекти, і своїми кроками опосередковано змінюють дійсність.

В програмі люди говорять не так про те, що вони роблять, а радше про те, чому вони це роблять, і у що вони при цьому вірять. Проект не обов’язково фокусується на відомих людях, авторитетах громадської думки. Іноді зовсім невідомі загалу душі (часом так хочеться називати людей) без жодного розголосу і без будь-якого очікування на віддачу роблять надзвичайні речі.

Герої проекту – це люди мистецтва, громадські активісти, художники, архітектори, люди, які створюють нову реальність, творять собою нову країну. Це люди-оптимісти, які відчувають свою місію і діють незалежно від обставин. У них є вогник, який може запалити багатьох. Вони не скаржаться і не шукають винних. Вони просто роблять.

Петро Гончар і його вікна

Перший вступний сюжет, про директора Музею Івана Гончара – Петра Гончара. Він настільки скромний, що про нього в мережі немає практично ніякої інформації. Але людина потужна і втілює цікаві особисті проекти, навіть попри те, що основна адміністративна робота в музеї займає багато часу.

Один з таких проектів – проект “Межа”. З 2009 року Петро Гончар подорожує країною і фотографує різні артефакти. Серед цих фотографій є світлини вікон старих хат. Це форма народної творчості, яка поступово відходить. Частину з них від представив в Мистецькому арсеналі на виставці “Вікна”. Розмова в сюжеті відбувалася якраз під час підготовки експозиції.

Інші програми