Шрифт Вернигора

Шрифт як данина епосі національного відродження на початку 20 століття. За духом близький до творчості Георгія Нарбута та Василя Кричевського з відповідною атрибутикою. Але я свідомо не намагався повторити стиль когось з відомих графіків, а вирішив зробити шрифт, який би просто передавав собою ті риси, які прийнято називати українськими у шрифтовій графіці. Шрифт задумувався як шрифт старих сіл і містечок. Уявляв, що ним можна виконувати величезні написи-стели на в’їздах в ці містечка. Також за задумом шрифт мав бути шрифтом держустанов і організацій.

Історія роботи над проектом досить тривала. Перша чорнова версія з’явилася ще в 2013 році. Це був ніби рубаний шрифт з деякими експериментальними літерами зі старої української абетки.

Наприкінці 2015 року шрифт отримав проміжну версію з великою кількістю спецсимволів та літери більшості європейських мов.

Протягом літа-осені 2017 відбувся черговий етап вдосконалення шрифту. В цьому випадку замість однієї товщини шрифт отримав 6 товщин: від тоненької (light) до до максимально товстої (black). Виправлено дуже багато літер, шрифт набув якісних міжлітерних проміжків, отримав кілька нових експериментальних літер, містить можливість для української вибирати чи більш звичну для ока теперішню абетку, чи експериментальну з незвичними літерами Я, Щ, А, О, Ц, У.

Історія версій

Де використано

Як отримати

Після останнього вдосконалення всі попередні покупці отримують покращену версію звичайного накреслення (regular) і матимуть додаткову знижку при купівлі сімейства.

Ціна ліцензії на всю родину складає 2500 ₴. Або по 500 ₴ на кожну окрему товщину.

Придбайте шрифт на майданчиках:

 

 • Sirco

  може цікаво буде – одна гіпотеза
  http://lah.ru/text/kamenev/alfa-text.htm

 • Оля

  ААА!! Який він гарний! А можна мені його поюзати? Хоча б бета!
  Дуже для логотіпчика у такому стилі потрібно!
  Буду дуже вдячна)

 • Віктор Сопільняк

  Дійсно цікавий шрифт, мені подобається. Я не спеціаліст з шрифтів але як споживачу, мені не сподобалась буква Н яка написана N. Вона вибивається серед інших літер. Бо майже всі написано як сучасні стилізовані і лише Н та У схожі на історичні. У – сподобалась, виглядає гармонічно, а ось N – ні.
  Звичайно, це лише моя думка. Можливо можна розділити цей проект на два варіанти шрифтів: більше і меньше історичні.

 • Максим

  Згоден з попереднім коментарем. N, k – латинські. Вони суперечать всій іншій динаміці. А в загалі гарна робота.

 • Інна

  Це неймовірна робота! Шкода що не викладаєте, ми будемо чекати ))

 • Вадим Миколайович

  Шрифт крутий) Але приберіть будь ласка автослайд на світлинах. Страшно бісить. Дякую)